top of page

Čo je repasovaná/obnovená výpočtová technika?

 

 

Repasovaná alebo obnovená výpočtová technika (VT) je hardware uznávaných výrobcov (HP, DELL, IBM, Fujitsu, Lenovo, Apple, atď), ktorý bol pár rokov používaný. Teraz je po dôkladnom vyčistení, testoch, opravení a reinštalácii software odborníkmi určený k opätovnému predaju. Nie je potrebné sa obávať nefunkčnosti. Dodávateľmi sú väčšinou výrobné spoločnosti, poisťovne, banky z územia Európskej Únie. Takéto počítače mohli byť napríklad pod leasingom vo veľkých firmách. Všetky produkty označené ako repasované, prejdú pred uvedením na trh podrobným náročným procesom kontroly. Hlavnou a podstatnou výhodou repasovaného PC je predovšetkým jeho nízka cena, ktorá je hlavným dôvodom ich rozšírenia v dobe finančnej krízy. Repasovaná značková výpočtová technika je lepšou voľbou ako lacná neznačková výpočtová technika.Dodávame celý sortiment repasovanej výpočtovej techniky, počítače, notebooky, monitory, PC zostavy a PC komponenty s 2 ročnou zárukou.

 

V našej ponuke nájdete repasovanú výpočtovú techniku značky ATECH.COMP a Refurbished.

ATECH.COMP je značka špeciálnych obnovených (repasovaných) počítačov:

 

  • Ich cena je výrazne nižšia ako cena nových produktov, sú najlacnejšia alternatíva na IT trhu

  • Patria sem len produkty od najdôveryhodnejších výrobcov (DELL, Lenovo, HP, Fujitsu)

  • Platí na ne nezvyčajná (minimálne) 2-ročná záruka

V dnešnej dobe sa otázka financií skloňuje oveľa častejšie, než tomu bolo v minulosti. Je to však len jeden z mnohých dôvodov, ktoré nás viedli k vytvoreniu produktovej rady Refurbished. K predaju tohto produktu nás ďalej viedla aj myšlienka šetrenie životného prostredia, pretože pri výrobe nového počítača sa spotrebujú približne 3000 kilowatthodín elektrickej energie (čo je zhruba ročná spotreba malé domácnosti) a 1,5 tony surovín.

Refurbished pre vás znamená:

 

• úsporu financií bez nutnosti obmedziť sa na kvalite
• kvalitný, overený produkt vhodný pre všetkých
• ochranu životného prostredia

 

Refurbished sú špičkové high-end produkty, ktoré už boli použité, avšak následne prešli dôkladnou hardvérovou i softvérovou obnovou. Refurbished je ekologický prístup k výpočtovej technike.

 

Produkty po dôkladnej kontrole a náročných testoch získavajú certifikáty "Factory refurbished" a ECO FRIENDLY.

 

"Cena produktu je až o 40-60% nižšia ako pôvodná trhová cena produktu vrátane 24 mesačnej záruky a našej garancie kvality produktu."

bottom of page